Ευχαριστήριο για τη δωρεά βιβλίων από τις Εκδόσεις «Ψυχογιός»

Οι εκδόσεις «Ψυχογιός», έπειτα από αίτημα του σχολείου μας, υλοποίησαν μια εξαιρετικά αξιοθαύμαστη δράση, δωρίζοντας σε όλα τα παιδιά των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων το υπέροχο βιβλίο της Τζ. Κ. Ρόουλινγ “το χριστουγεννιάτικο γουρουνάκι”. Κάθε μαθητής/μαθήτρια παρέλαβε από ένα αντίτυπο του βιβλίου, μέσα σε μια ευχάριστη, χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα, εξάπτοντας την περιέργειά τους σε τέτοιο βαθμό που πολλά παιδιά το διάβαζαν ήδη στο διάλειμμα.

Πρόκειται για ένα εξαιρετικό βιβλίο, όπου η συγγραφέας θέλει να μεταφέρει το μήνυμα ότι η απώλεια είναι μέρος της ζωής, ακόμη και για πράγματα που θεωρούμε πολύ σημαντικά ή δεδομένα και ότι τελικά υπάρχει ένα πολύ πολύτιμο πράγμα που μπορεί να συντηρήσει ακόμη κι εκείνους που βρίσκονται στις χειρότερες περιστάσεις -η ελπίδα!

Η σχολική κοινότητα του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας ευχαριστεί θερμά τις εκδόσεις «ΨΥΧΟΓΙΟΣ» για τη δωρεά βιβλίων και την προσφορά του στα παιδιά.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ 5ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΓΚΕΡΜΠΕΣΙΩΤΗ