Λειτουργία Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ)

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ), η οποία αποτελείται από τη Διευθύντρια του σχολείου, τις Εκπαιδευτικούς Ειδικής Αγωγής, την Ψυχολόγο και την Κοινωνική Λειτουργό. Ο στόχος της ΕΔΥ είναι η ανάπτυξη ενός σχολείου για όλους τους μαθητές χωρίς διακρίσεις, η υποστήριξη των παιδιών και των οικογενειών τους και η αντιμετώπιση δυσκολιών που προκύπτουν εντός του σχολικού περιβάλλοντος.

Ενδεικτικά, μπορείτε να απευθυνθείτε στη διεπιστημονική μας ομάδα για απορίες και προβληματισμούς που αφορούν σε:

• Δυσκολίες στη μαθησιακή διαδικασία
  • Ζητήματα οριοθέτησης
  • Αλλαγές στο οικογενειακό περιβάλλον (πχ διαζύγιο, γέννηση παιδιού)
  • Διαχείριση  δυσλειτουργικών συμπεριφορών των παιδιών
  • Δυσκολίες στη κοινωνικοποίηση του παιδιού
  • Ζητήματα αυτοπεποίθησης των παιδιών

Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του σχολείου 2441022806 για να οριστεί μια συνάντηση. Τα μέλη της Ε.Δ.Υ. θα δέχονται γονείς και μαθητές κάθε Τρίτη κατόπιν ραντεβού.

Η Διεπιστημονική Ομάδα της ΕΔΥ

Γκερμπεσιώτη Γραμματία, Διευθύντρια