6-12-2017 Θεατρική παράσταση

Παράσταση Καραγκιόζη

Την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας παράσταση θεάτρου σκιών, από τον κ. Μάκη Χάρμπα. Τη συγκεκριμένη παράσταση, «Τα Χριστούγεννα του Καραγκιόζη» παρακολούθησαν παιδιά των δύο μικρότερων τάξεων, καθώς εντάσσεται στα πλαίσια των πολιτιστικών προγραμμάτων (σχετικά με τα παραμύθια και τα παιχνίδια) που υλοποιούνται από τις παραπάνω τάξεις κατά το τρέχον σχολικό έτος. Μετά την παράσταση, ο κ. Χάρμπας απάντησε σε απορίες των μικρών παιδιών, παρουσίασε τις φιγούρες που χρησιμοποίησε και εξήγησε τον τρόπο κατασκευής τους.

Οι εκπαιδευτικοί των Α΄- Β΄ τάξεων (Βούλγαρη Σοφία, Στεφάνου Πολυξένη, Αντωνίου Μινέρβα, Τσάβαλου Αγλαΐα και Τσιχτής Ευάγγελος) και οι μαθητές/ριες που παρακολούθησαν την παράσταση ευχαριστούν θερμά τον κ. Χάρμπα Μάκη για την όμορφη – επίκαιρη παράσταση, καθώς και για τις πληροφορίες που τους/τις μετέδωσε.

karag1

karag2